Jak dobrze dobrać ubezpieczenia AC i OC samochodu? Mamy kilka rad

Po zakupie samochodu bardzo ważne jest, aby zakupić odpowiednie ubezpieczenie. Jak wiadomo OC jest obowiązkowe, warto jednak zastanowić się nad doborem do tego również AC. W jaki sposób można dobrze wybrać ofertę, która nie zrujnuje naszego portfela, ale zadziała w najważniejszych sytuacjach? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Drogie, ale ważne autocasco

Nie ma co ukrywać, ubezpieczenia AC nie są tanie. A ponieważ nie są również obowiązkowe, nie wszyscy kierowcy decydują się na ich wykupienie. Warto się jednak nad tym zastanowić, ponieważ OC samochodu nie zadziała w wielu sytuacjach, w których może nasz portfel uratować AC. Warto przy jego wyborze zwrócić uwagę na wszelkie wyłączenia, czyli sytuacje, w których AC nie zadziała. Przy OC są one bowiem ustalone ustawowo, w przypadku AC jest to kwestia tego, w jaki sposób ureguluje to towarzystwo ubezpieczeniowe. Oprócz tego warto również sprawdzić, czy w cenie mamy jakieś dodatkowe korzyści w postaci auta zastępczego czy holowania. Nie są to bowiem standardowe rzeczy, dlatego warto porównać ceny i dostępne usługi z różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu możemy znaleźć ofertę, która nie tylko będzie odpowiednia jeśli chodzi o cenę, ale również dopasowana do naszych potrzeb.

Znajdź najlepsze dla siebie OC

Inaczej sprawa ma się, jeśli chodzi o OC samochodu, bowiem przede wszystkim jest ono obowiązkowe. Po drugie wszelkie warunki są narzucone odgórnie ustawą. Można jednak zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim, jeśli decydujemy się również na kupno AC, możemy poszukać oferty łączonej. Nierzadko zdarza się, że jeśli kupujemy dwa ubezpieczenia, wtedy towarzystwo ubezpieczeniowe da nam lepszą ofertę na oba, albo duży rabat na jedno z nich. Dzięki temu możemy trochę zaoszczędzić. Poza tym zwróćmy również przy OC uwagę na to, czy ubezpieczyciel oferuje nam jakieś dodatkowe korzyści, jak asisstance czy auto zastępcze. Zdarzają się też dodatkowe ubezpieczenia dla zwierzaków w cenie OC. Dzięki temu w razie wypadku, otrzymamy zwrot kosztów leczenia do ustalonej kwoty. Przede wszystkim ważne jest jednak to, żeby porównać ze sobą dostępne na rynku oferty, aby za te same warunki nie przepłacać.