Jak zbudować sale konferencyjną?

Jesteś właścicielem hotelu lub pensjonatu i chcesz stworzyć profesjonalną salę konferencyjną dla dużej liczby uczestników? A może w Twoim miejscu brakuje reprezentacyjnej sali, w której mogłyby się odbywać ważne spotkania firmy i szkolenia pracowników? Jak więc zbudować funkcjonalną salę konferencyjną, która będzie spełniać swoje funkcje? Należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, o których przeczytasz w naszym tekście lub pod adresem: http://esglas.pl/jak-urzadzic-sale-konferencyjna/.

Po pierwsze – prostota i klasyka

Sala konferencyjna to miejsce, w którym mogą spotykać się różni ludzi, z różnych powodów. Na pierwszy rzut oka musi wzbudzać zaufanie i wskazywać, że wszystko co w niej będzie miało miejsce – będzie profesjonalne i na poziomie. Zaleca się więc, by sala urządzona była w prostym, standardowym i klasycznym klimacie. Sercem sali jest oczywiście duży stół (lub wiele małych stolików), który powinien być wykonany z solidnej jakości materiałów. Stół i krzesła muszą być zadbane i harmonijnie ułożone. Dodatkowe meble nie są koniecznością wyposażenia takich sal. Warto skupić się na czystości i przyjemnym zapachu, który jest ważny przy pierwszym wrażeniu.

Po drugie – ściany dźwiękoszczelne

Ściany dźwiękoszczelne, czyli ścianki akustyczne, to ważny element sal konferencyjnych w wielkogabarytowych hotelach czy pensjonatach. Najczęściej odbywają się w nich bardzo ważne spotkania, dlatego warto by żadne hasały z zewnątrz nie zakłócały go. O takich ścianach warto pomyśleć już na etapie tworzenia sali (lub jej remontu). Ściany dźwiękoszczelne są w stanie wytłumić dźwięki nawet do 51dB. Dodatkowo ściany dźwiękoszczelne wizualnie powiększają przestrzeń. Ściany dźwiękoszczelne wykonane ze szkła pozwalają na przepuszczanie światła, dzięki czemu zapewniamy cały czas dobór światła z zewnątrz. Profesjonalne ściany dźwiękoszczelne to koszt zaledwie kilkuset złotych. Cena zależy od całokształtu powierzchni, wymiarów czy dodatków, które mogą zostać na nich umieszczane. Szklane ściany akustyczne idealnie nadają się do namalowania na nich indywidualnych wzorów lub przyklejenia haseł lub reklam.

Po trzecie – nowoczesność

Tworząc i urządzając salę konferencyjną warto postawić na jej nowoczesny charakter. Mała ilość meble, szklane ściany dźwiękoszczelne, zminimalizowanie dodatków sprawi, że nabierze ona profesjonalnego charakteru. Taki wystrój pozwoli również na dostosowanie jej do każdego tematu szkolenia czy każdego tematu spotkania. Jeżeli sami nie mamy pojęcia o jej aranżacji, świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy fachowców, którzy doradzą, zaprojektują jej wnętrze, wymierzą i urządzą ją tak, by najbardziej odpowiadała naszym potrzebom. Jest to miejsce reprezentacyjne, dlatego też wszystkie elementy typu drzwi, okna, ściany i jej umeblowanie powinno do siebie pasować.

Ci, co choć raz tworzyli salę konferencyjną zdają sobie sprawę, iż jest to miejsce porównywane do salonu w domu. To tu przyjmuje się gości, to tu toczy się zazwyczaj życie firmy i to tu zapadają najważniejsze decyzje. Warto w nią zainwestować, tak by wyglądała reprezentatywnie nawet po kilku latach.