Jakie kurtki motocyklowe wybrać?

Kurtki motocyklowe to nieodłączny ekwipunek motocyklisty, a także istotny element popkultury – za buntownikami przemierzających Amerykę na motocyklu w skórzanych kurtkach wzdychały (i wzdychają) tysiące kobiet, a mężczyźni patrzyli na nich z nieukrywaną zazdrością. Sprawdź, w jaki sposób wybrać idealną kurtkę motocyklową.

Jak wybrać odpowiednią kurtkę?

Dzisiaj jednak skoncentrujemy się nie na tym, że mężczyźni i kobiety noszący kurtki motocyklowe i przemierzający szosy na swoim jednośladzie są postrzegani jako niezwykle atrakcyjni, ale na tym, jak taką kurtkę wybrać i na co należy zwracać uwagę.Jeśli zaczynasz swoją przygodę z motocyklem to pewnie Twoja wiedza na temat akcesoriów nie jest zbyt duża. Zanim kupisz swoją pierwszą kurtkę zastanów się, która będzie Tobie lepiej służyć – skórzana czy tekstylna? Pewnie od razu powiesz, że skórzana! Taka albo żadna! Jeśli zamierzasz jeździć głównie turystycznie podróżując, to nie odrzucaj od razu kurtki tekstylnej. Mają one tę zaletę nad skórzaną, że chronią przed deszczem i są wykonane z bardziej oddychającego materiału niż skóra, co jest nieocenione w trakcie upału, albo dużego wysiłku. Nie ukrywajmy, że pierwsze jazdy bez nadzoru instruktora są stresujące, co tylko wzmaga potliwość. To jedna kwestia.

Jakie zalety mają kurtki tekstylne?

Inną zaletą kurtki wykonanej z tekstyliów jest to, że często producenci zaopatrują je w odblaskowe wszywki, co zdecydowanie wpływa na Twoje bezpieczeństwo na drodze, kiedy zaczyna robić się ciemno. Oświetlenie dróg, zwłaszcza tych rzadziej uczęszczanych, w Polsce nadal pozostawia wiele do życzenia, dlatego nie bagatelizuj swojego bezpieczeństwa. To takich kilka uwag w kwestii materiału, na które powinieneś zwrócić uwagę, czy Ciebie i Twojego stylu jazdy dotyczą.
Kolejną, pewnie wyda się Tobie, że błahostką, jest kolor kurtki. Jak to w amerykańskim filmie drogi – tylko czarna, ewentualnie ciemnobrązowa kurtka wchodzi w grę. Zgadzam się, że ciemne kolory wyglądają bardzo dobrze, ale nie zapominajmy, że jazda motocyklem to nie rewia mody i to bezpieczeństwo Twoje i innych jest najważniejsze. Dlatego właśnie polecane są kurtki motocyklowe i kaski w jasnych kolorach ze względu na lepszą widoczność na drodze.