Plac zabaw z nakrętek: ekologiczny pomysł

Plac zabaw z nakrętek. Czy to w ogóle możliwe? Otóż, jak najbardziej. Zbieranie nakrętek od jakiegoś już czasu weszło do naszego życia i co najważniejsze, to działanie przynosi wymierne efekty. Aż trudno może niektórym uwierzyć, że tak niewielkim, ale wspólnym wysiłkiem można osiągnąć tak wiele. Zbieranie nakrętek to przecież nic wielkiego, ale kiedy dowiadujemy się, że dzięki temu ktoś mógł otrzymać nowy wózek inwalidzki, dzięki któremu będzie mu się lepiej żyło, czy też możliwe będzie przeprowadzenie zabiegu ratującego życie, to zaczyna się robić poważnie.

Do rzeczy

A jak to w ogóle działa? Otóż, nakrętki wykonane są z czystego polimeru PET, czyli polietylenu, a w związku z tym jego recykling jest znacznie łatwiejszy niż recykling butelek. Czysty polietylen zamienia się później w granulat, z którego można od razu wytwarzać szereg różnych rzeczy: kolejne zakrętki, rury PCW, plastikowe opakowania, obudowy komputerów itd. Idąc tym tropem, dochodzimy też do kwestii: plac zabaw z nakrętek. I w tym momencie udzieliliśmy odpowiedzi na pytanie postawione na początku. Sprawa jest niezwykle prosta. Trzeba tylko zebrać określoną ilość plastikowych nakrętek, następnie je sprzedać w określonych punktach skupu i w ten sposób zyskujemy pieniądze, które możemy przeznaczyć na dowolny cel. Tak więc, plac zabaw z nakrętek to rzecz jak najbardziej realna i co więcej, takich obiektów w całym kraju powstaje coraz więcej.

Rosnące zapotrzebowanie

Place zabaw są jak najbardziej pożądanymi miejscami nie tylko w mieście, ale także na wsiach. W końcu każde dziecko, niezależnie od tego, gdzie mieszka, powinno mieć dostęp do fajnego miejsca do zabawy. To tutaj nasi milusińscy mogą się bawić, ale i rozładowywać nadmiar swojej energii, nawiązywać kontakty z rówieśnikami. Nikogo specjalnie nie trzeba przekonywać o tym, że place zabaw to konieczność. Poza tym to tutaj też spotykają się niejako przy okazji rodzice przyprowadzający swoje pociechy. Tak więc, taki plac zabaw z nakrętek czy plac sfinansowany przez miasto to jak najbardziej pożądane miejsca.