Płytki 3D – nowy wymiar aranżacji wnętrz

Mimo, że wydaje nam się, że wymyślono już wszystko i nic nie jest w stanie nas zaskoczyć, rynek architektoniczny ciągle i wciąż pokazuje nam, że się mylimy. Cały czas jesteśmy w stanie znaleźć na nim przeróżne nowości, o których nawet byśmy nie śnili. Nowoczesne rozwiązania, czy to funkcjonalne i praktyczne, czy po prostu cieszące oko swoim wyglądem, często wprawiają nas w zachwyt i mamy ochotę wykorzystać je w naszych domach. Takim rozwiązaniem są płytki 3Dhttp://dagmaplytki.pl/?id=blog&post=plytki-3d.

HIT 2018 ROKU

Od pewnego czasu na rynku jesteśmy w stanie zauważyć poszerzającą się ofertę dostępnych płytek 3D. Sporo osób, w tym architektów, właśnie tak uważa. Bowiem rok 2018 pokazuje nam, że płytki 3D są jednymi z najczęściej kupowanych płytek. Co jest w nich tak wyjątkowego, że ogromna liczba osób chce mieć je w swoich domach?

STRUKTURY I FATAMORGANA

Płytki 3D – dokładnie jak sama nazwa wskazuje – nie są typowo płaskimi, gładkimi płytkami. Posiadają one nierówną, trójwymiarową powierzchnię, a pod palcem możemy poczuć dokładnie zaplanowaną strukturę, która jest w stanie stworzyć większą całość. Struktura płytek może układać się w przeróżne wzory geometryczne, fale, kompozycje kwiatowe lub po prostu inne, abstrakcyjne wykończenia, które po położeniu płytek na większej powierzchni potrafią zrobić wrażenie i większy efekt, niż moglibyśmy się tego spodziewać. Atutem takich rozwiązań jest również to, że płytki takie są w stanie optycznie zwiększyć pomieszczenie – swoista fatamorgana ukazująca nasz dom większym niż w rzeczywistości jest. To zdecydowany plus posiadania takich płytek w małych pomieszczeniach czy mieszkaniach – możemy dzięki nim znacznie poprawić wygląd całego wnętrza.

POLSKI SALON PŁYTEK

Popularny trend na płytki 3D nie mógł nie zawitać również do naszego kraju. Sporo architektów proponuje obecnie takie rozwiązania w dowolnych pomieszczeniach w mieszkaniu. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzi salon płytek Format2. Posiada on w swojej ofercie wszelkie nowinki ze świata architektonicznego, również właśnie szeroki wybór płytek 3D. Ten salon płytek zapewnia swoim klientom różne wzory, wielkości i wykończenia płytek. Dodatkowo firma pomaga swoim klientom w odpowiednim doborze płytek, zapewnia wizualizację oraz dowóz produktów. Oferuje także spotkania ze swoim doradcą w dowolnych godzinach, dogodnych dla klienta. Nie wszyscy podczas wybierania płytek konsultują się z architektem, na co salon Format2 znajduje rozwiązanie, chcąc jak najbardziej dogodzić klientom, gdyż dla firmy ważne jest zadowolenie kupujących w ich salonie.

ARANŻACJA POMIESZCZEŃ Z PŁYTKAMI 3D

Pomieszczeniami, na które najchętniej decydujemy się jeśli chodzi o płytki 3D, są kuchnia i łazienka. Nie oznacza to jednak, że mogą one dobrze wyglądać jedynie tam. Tak naprawdę możemy je wykorzystywać w dowolnych pomieszczeniach i to na różne sposoby. Możemy pokryć nimi zarówno całą ścianę, jak również tylko jej część. Nie muszą one być układane w nudny sposób – jest wiele możliwości ciekawych ułożeń, które wpasują się idealnie w design naszych domów. Płytki, jakie wybieramy, a także miejsce, w jakim mamy zamiar je położyć, muszą ze sobą idealnie grać. Z tego powodu istnieje bardzo duża liczba wykończeń, wzorów oraz kolorów płytek 3D. Częstym kolorem, w jakim można je zobaczyć jest biel. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy płytek czarnych, kolorowych czy nawet złotych! Wzorów również istnieje ogromna ilość, począwszy od symetrycznych kompozycji geometrycznych, poprzez kwiaty, kończąc na całkowitych wykończeniach artystycznych z nutą abstrakcjonizmu. Mnogość rodzajów płytek 3D pozwala na idealne dopasowanie ich do naszych mieszkań. Natomiast sam fakt, iż są to płytki strukturalne bądź też przestrzenne sprawia, iż nasze wnętrza mogą stać się dzięki nim niebanalne i charakterne, mogą się ożywić. Płytki 3D zazwyczaj najlepiej komponują się ze spokojnymi wnętrzami, których wystrój jest minimalistyczny, bowiem dzięki swoim strukturom to właśnie one nadają charakter danemu pomieszczeniu.