Program Szef – pozwala na zwiększenie zysku lokalu?

Program Szef jest bardzo chętnie używany w branży gastronomicznej i służy do prowadzenia gospodarki magazynowej w oparciu o receptury i zrealizowaną sprzedaż. Jest to niewątpliwie przydatny program, leczy czy za jego pomocą można zwiększyć zyski w lokalu?

Program Szef – rozwiązanie, na które stawia wiele osób

Systemy gastronomiczne stały się ostatnio bardzo popularne. Nic w tym dziwnego. W końcu znacznie ułatwiają one pracę wszystkich działów, od kuchni po managerów kończąc. Jednak wciąż jest wielu restauratorów, którzy nie są do końca przekonani, czy takie programy jak Szef lub POS są dobrym pomysłem. Dzisiaj przyjrzyjmy się temu pierwszemu oprogramowaniu. Czy program Szef pozwala na zwiększenie zysków lokalu czy jest to jedynie system, który usprawnia pracę kierownictwa? Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu właścicieli lokali gastronomicznych. Ich obawy są zrozumiałe, w końcu program Szef służy przede wszystkim do prowadzenia gospodarki magazynowej, a wszystko jest możliwe dzięki rozliczaniu się magazynów w oparciu o receptury i zrealizowaną sprzedaż. Warto wspomnieć o tym, że tego typu oprogramowania są skonfigurowane z kasami fiskalnymi i systemami POS.

Czy program Szef pozwala na zwiększenie zysków lokalu?

Wbrew pozorom program Szef to nie tylko gospodarka magazynowa, ale też analizy i raporty. I to właśnie one są kluczowe, jeśli chodzi o zwiększenie przychodów lokalu. W końcu to właśnie w ich oparciu kierownictwo podejmuje wszelkie decyzje związane ze strategią oraz wie, na jakie inwestycje mogą sobie pozwolić. Wszystkie statystyki i liczby są ważne, jeśli chcesz znać faktyczny stan swojej restauracji i chcesz wiedzieć, w jakim kierunku możesz ją rozwijać. Z tego też powodu uważam, że warto stawiać na takie programy jak Szef. To sposób na komfortowe i wygodne zarządzanie firmą w pełni na wielu płaszczyznach, nie tylko pod względem gospodarki magazynowej. A dzięki odpowiedniej wiedzy możesz pokierować swój lokal w taki sposób, by przynosił on jeszcze więcej zysków. Warto też nadmienić, że program Szef jest synchronizowany z programami finansowo-księgowymi, które umożliwiają eksport dokumentów. Oznacza to, że Twoi pracownicy nie muszą ponownie wprowadzać danych z tego samego dokumentu do dwóch różnych programów. To wielka oszczędność czasu i pozwala za szybkie wystawianie faktur.