Toaleta na budowy. Jak ją załatwić?

Organizujesz budowę? Oprócz materiałów budowlanych trzeba zadbać o zaplecze sanitarne dla robotników. Muszą mieć miejsce, by gdzieś się załatwić, a nie zawsze można skorzystać z istniejącej infrastruktury. Co w takiej sytuacji zrobić?

Postaw na toalety przenośne

To bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza, że obecnie produkowane sanitariaty bardzo różnią się od tych, które były dostarczane jeszcze kilka lub nawet kilkanaście lat temu. Przede wszystkim są schludne i estetyczne. W środku nie czuć nieprzyjemnego zapachu. Toaleta na budowy jest wytrzymała i stabilna. Nie pęka, nie blaknie. Wygląda cały czas tak samo, pomimo zmiennych warunków atmosferycznych. Deszcz, promienie słoneczne, silne podmuchy wiatru powodują, że WC nie niszczy się, a korzystanie z sanitariatów jest komfortowe. To sprawia, że na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej organizatorów budów. Nic dziwnego, bo to szybkie i bezpieczne rozwiązanie. Nie bez znaczenia jest również sposób załatwienia toalety. Tak naprawdę wystarczy jedynie skontaktować się z firmą, która dostarcza tego typu rozwiązań i ustalić wszystkie ważniejsze kwestie, jak np. termin budowy, rodzaj toalety, czas wynajęcia. To wystarczy, by wszystko dokładnie zaplanować. Resztą zajmie się firma zewnętrzna, która weźmie na siebie resztę rzeczy związanych z organizacja. Dostarczy przenośne WC na miejsce, zajmie się ich instalacja, a w ustalonym terminie przyjedzie zabrać ją z powrotem. To bardzo wygodne zwłaszcza dla organizatora budowy, który i tak ma już dużo obowiązków na głowie, a jedna rzecz mniej do ogarnięcia jest bardzo istotna.

Zdecyduj się na odpowiedni model

Producenci sanitariatów wysoko stawiają poprzeczkę. Toaleta na budowy jest bardzo wytrzymała i można zamówić model, który będzie najbardziej odpowiedni do warunków panujących na zewnątrz. Jeśli inwestycja jest dopiero rozpoczęta i nie ma możliwości wpięcia ubikacji do istniejącej kanalizacji, można zdecydować się na modele, które tego nie wymagają i działają niezależnie. Są one wyposażone w pojemniki na czystą i brudną wodę. Dodatkowo można zdecydować się na sanitariaty z energią elektryczną i oświetleniem, a także ogrzewane. Wprawdzie są to opcje dodatkowo płatne, ale w niektórych sytuacjach mogą się przydać. Jeśli budowa ma miejsce zimą, warto się zastanowić nad ogrzewanymi kabinami, by zwiększyć komfort pracy. Dobrze jest również rozważyć wynajęcie dodatkowo kabin prysznicowych, dzięki którym będzie się można odświeżyć po codziennym dniu harówki.

1 thought on “Toaleta na budowy. Jak ją załatwić?”

Możliwość komentowania jest wyłączona.