Torty Glamour – szyk, styl i elegancja

Kobiety uwielbiają modę, to niezaprzeczalny fakt. Jednak płeć piękna ma słabość nie tylko do fatałaszków. Coś jeszcze stanowi ogromną pokusę, coś jeszcze skłania do drobnych grzeszków. Mowa tu o słodkościach: ciastach i ciasteczkach, deserkach oraz tortach. Miłośniczki mody i słodyczy z pewnością będą zatem zachwycone czymś takim jak torty glamourhttp://tortyjakmarzenie.pl/pl/c/Torty-glamour/27.

Wspaniałe torty dla miłośniczek mody czyli torty glamour

Kobiety chętnie spędzają czas w gronie innych kobiet. Tak zwane babskie spotkania stają się coraz popularniejsze, a okazja na urządzenie takiego spotkania zawsze się przecież znajdzie. Może nią być na przykład wieczór panieński, urodziny, albo chociażby awans w pracy. Dla kobiet, które celebrują jakieś cudowne wydarzenie w swoim życiu, miałem prezentem będzie z pewnością tort w stylu glamour. Zachwyci niebanalną formą oraz nawiązaniem do najnowszych trendów, czy wręcz odwrotnie – prawdziwych klasyków mody, które zawsze będą na czasie. Czasami taki tort może przedstawiać jakieś prawdziwe modowe marzenie, chociażby takie jak torebka od jednego z największych domów mody, czyli od Chanel. Bo właśnie takie są torty glamour. Swoją formą nawiązują do czegoś, co jest związane z modą. Mogą przedstawiać piękną torebkę, zgrabnego pantofelka, lub inny modowy gadżet. Niektóre z nich mają zupełnie prosty i klasyczny kształt, ale dekoracje stanowią na przykład ozdoby wykonane z masy cukrowej, które przedstawiają lustereczko czy szminkę, modny lakier do paznokci, z logo jakiejś szalenie popularnej marki. Oczywiście najbardziej popularne są symbole znane szeroko w popkulturze, na przykład należące do Chanel albo Louis Vuitton. A zatem moda z wysokiej półki opanowała również cukiernictwo.

Tort z modowym zacięciem

Taki tort robi naprawdę ogromne wrażenie, zwyczajnie zachwyca precyzją wykonania wszystkich ozdób, lub całą swoją formą. Miłośniczki koloru różowego, bieli, oraz wszystkiego co kobiece, z pewnością uraduje widok takiego tortu. To propozycja dla młodych kobiet, dla dziewczyn, które czują modę i naprawdę się nią interesują. To właśnie ważne przesłanie tego typu tortów – nawiązują one bowiem swoją formą do zainteresowań konkretnej kobiety. Czyli zatem dla jakieś pani nie są ważne ciuchy i torebki, lepiej wybrać dla niej inny rodzaj tortu.

Torty glamour najbardziej ucieszą te kobiety, które czują modę i się nią interesują. A skąd w ogóle wzięła się popularności tego typu tortów? Z pewnością wynika ona z tego, że współcześnie sztuka cukiernictwa jest coraz bardziej doceniona i promowana, chociażby w Internecie czy programach telewizyjnych. Torty w tym stylu nie pojawiły się zatem tylko u nas, a wręcz odwrotnie – pracownia tortów w naszym kraju inspirują się również modą z zachodu. To właśnie tam takie torty są szalenie popularne i zamawiane na przyjęcie urodzinowe dla nastolatek i młodych kobiet, które celebrują swoje wejście w dorosłe życie.

Tort glamour czyli nie tylko wygląd, ale też smak

Oczywiście w przypadku tortów glamour nie jest ważny tylko wygląd czy forma, bo chociaż torty te zachwycają na pierwszy rzut oka, również kubki smakowe będą naprawdę dopieszczone po spróbowaniu tego tortu. A można wybierać spośród bardzo wielu ciekawych połączeń smakowych, zarówno bardziej klasycznych, jak na przykład torty orzechowe czy kawowe, jak też nowatorskich. Przykładem jest chociażby połączenie smaków marakui i malin. Pod masą cukrową, która została pieczołowicie i artystycznie uformowana, tworząc niebywałą dekorację, kryje się zatem naprawdę przepyszne ciasto, które każda kobieta zje ze smakiem. Pewnie przed po krojeniem takiego cudeńka pojawi się chwila zawahania, bo zwyczajnie szkoda psuć tak spektakularnego tortu, warto się przełamać i zanurzyć nóż w cieście. Tory w stylu glamour mają bowiem nie tylko świetnie wyglądać, ale też fantastycznie smakować.