Czy ubezpieczenie OC w Gliwicach będzie w przyszłym roku droższe?

Całkiem możliwe. Już od jakiegoś czasu słyszy się, że cena polisy będzie systematycznie rosnąć. Na drogi wyjeżdża coraz więcej samochodów osobowych, a tym samym jest coraz więcej wypadków. Z danych KNF wynika, że już teraz firmy ubezpieczeniowe mogą mieć problemy z płynnością finansową. To tylko jeden z powodów, które sprawiają, że cena za OC stale rośnie.

Dlaczego jeszcze będziemy więcej płacić?

Jednym z powodów może być również to, że od kilku lat ceny za ubezpieczenia OC w Gliwicach są zamrożone. Konkurencja jest tak duża, że firmy nie mają odwagi, by windować koszty. KNF zaleca, by zrezygnować z tej polityki, bo ryzyko utraty płynności finansowej jest zbyt duże. Czasy, w których ceny były mniej więcej na tym samym poziomie silą rzeczy się skończyły. Firmy ubezpieczeniowe zostały przymuszone do wzrostu cen polis. To jednak nie jedyny powód, dla którego kierowcy nie unikną podwyżek. W życie weszły dyrektywy unijne, które nakazują wysokie odszkodowanie. Oprócz tego PiS zapowiada powrót tzw. podatku Religii, który zakłada doliczanie dodatkowych kosztów na poczet ofiar, które ucierpiały w wypadku samochodowym. To powoduje, że kierowcy prawdopodobnie zostaną dodatkowo obciążeni. Podatek ma zostać wprowadzony 2017 r, a według zapowiedzi ministra zdrowia ma on wynosić 6% ceny polisy. To dodatkowe koszty, z którymi w przyszłości będą się musieli liczyć kierowcy. Co istotne, ta sytuacja prawdomównie nie ulegnie poprawie. Zapowiadają się bowiem kolejne wzrosty. Kierowcy muszą się liczyć z podwyżkami. Nie zapowiada się, że w najbliższym czasie sytuacja miałaby się zmienić. Ubezpieczenia OC w Gliwicach prawdopodobnie będą coraz droższe.

Od czego jeszcze zależy cena polisy?

Cena za OC jest zależna od wielu czynników. Przede wszystkim od modelu samochodu, a także pojemności silnika. To jednak nie wszystko, bo dużo też zależy od stażu kierowcy, zniżek, jakie może uzyskać, a także miejsca zamieszkania. W większych miastach, jak np. Wrocław czy Warszawa znacznie częściej dochodzi do wypadków. Jest tam znacznie większy ruch. Ubezpieczenia OC Gliwice nie są aż tak wygórowane w stosunku do Warszawy, ale nie należy do najtańszych. Najtaniej na obecna chwilę płaci się w okolicach Bieszczad, co prawdopodobnie wynika z tego, że jest tam stosunkowo mały ruch i rzadziej dochodzi do wypadków czy kolizji. Jeśli cena za OC jest spora warto więc rozważyć wymiana auta na mniejsze, które będzie bardziej ekonomiczne i tańsze w utrzym