Jak wybrać odpowiednie wycieraczki do biura?

Wbrew pozorom wycieraczki mają bardzo duże znaczenie w codziennej pracy biurowej. Warto wybrać odpowiednie wycieraczki, które będą estetycznie wyglądały przez wiele lat, a do tego pozwolą zadbać o porządek w pomieszczeniu.

Tekstylne tylko do wnętrza

Wycieraczek, które są do dyspozycji jest cała masa. Różnią się one materiałem wykonania, a także zastosowaniem. Można wybierać wycieraczki tekstylne, jednak będą one nadawały się tylko do wnętrza. W samym pomieszczeniu dobrze sprawdzą się zwykle wycieraczki. Można wybierać odpowiednie produkty, które będą odporne na szorowanie czy też będą pochłaniały znacznie więcej wody. Dzięki temu pomieszczenie będzie zachowane w dobrym stanie na cale lata. Do głównego pomieszczenia większość z nas wchodzi jednak już z czystym obuwiem rzadko zdarza się, by wchodzić do głównej Sali w butach prosto z dworu. Stąd też dużo ważniejsze są wycieraczki ustawiana na korytarzach czy tez na dworze. To właśnie one pomagają zachować ład i porządek w pomieszczaniu. Trzeba je tylko odpowiednio dobrać. Najtrudniejsze zadanie stoi przed wycieraczkami usytuowanymi na zewnątrz. Muszą być one odporne na działanie zmiennych warunków pogodowych. Nie mogą się uszkodzić, a do tego powinny doskonale wyglądać. To wszystko powoduje, że takie rozwiązanie z roku na rok coraz bardziej zyskuje na popularności. Na dwór najlepiej sprawdzają się wycieraczki wykonane z mocnego aluminium, które nie zmieniają swojego kształtu i są odporne na wiele czynników. Sprawdzają się także wycieraczki gumowe. Ich wielkość jest oczywiście uzależniona od natężenia ruchu. W dużych centrach handlowych czy też biurowcach stosuje się wycieraczki o dużej przestrzeni, które pomagają zachować porządek wewnątrz. To jednak nie wszystkie rozwiązanie, które mogą się sprawdzić w danym momencie. Na korytarzach czy w hallach także można zastosować wycieraczki gumowe, ale często stawia się na tekstylne. Tym bardzie, że producenci bardzo wysoko stawiają poprzeczkę. Obecnie są wycieraczki trzystrefowe. Na pierwszej strefie można pozbyć się zalegającego śniegu, na drugiej piasku i błota, a w końcu osuszyć buty z wilgoci.

Postaw na wycieraczki z nadrukiem

Jeśli już wybraliby wycieraczki do biura, pora zastanowić się, czy nie chcemy zainwestować w odpowiedni nadruk lub też logo. Wycieraczki mogą pełnić funkcję informacyjną albo też być reklama firmy. Można na nich umieścić logo albo konkretne wskazówki, np. strzałki pokazujące kierunek drogi do danego gabinetu, by petenci mogli się znacznie szybciej połapać w infrastrukturze budynku.