Wyposażenie łazienek – w jakim stylu utrzymać łazienkę?

Aranżując łazienkę, trzeba zazwyczaj zmierzyć się z problemem niewielkiej powierzchni, co może być szczególnie trudnym zadaniem, zwłaszcza w przypadku, gdy chcielibyśmy połączyć praktyczność z estetyczną aranżacją. Chcąc profesjonalnie odświeżyć własną łazienkę, warto więc wybrać się do profesjonalnego salonu salonu płytek w Katowicach – http://dagmaplytki.pl/index.php?id=blog&post=wyposazenie-lazienek – gdzie odpowiednio wykwalifikowani konsultanci ułatwią wybór odpowiedniej koncepcji aranżacyjnej, dzięki czemu nawet najmniejsza łazienka będzie mogła wyglądać, jak gdyby była wyjęta z pisma wnętrzarskiego.

Wyposażenie łazienek na niewielkiej powierzchni

Na wstępie należy dodać, że zawsze warto mieć na uwadze fakt, że mały metraż raczej nie sprzyja urządzaniu jakiegokolwiek pomieszczenia. Z tego też względu musimy pamiętać, aby nie nabywać produktów, które są wyraźnie zbyt duże. Średnica umywalki, którą wybierzemy do naszej stosunkowo niewielkiej łazienki, nie powinna przekraczać więc 30 cm. Warto również zastanowić się nad kwestią dodatków, które nie zaburzą małego pomieszczenia. Zbyt duże, zamiast pełnić funkcję dekoracyjną, będą tylko zawadzać i niepotrzebnie ograniczać miejsce na inne, bardziej niezbędne akcesoria i standardowe urządzenia sanitarne. Trzeba stawiać przede wszystkim na wysoką funkcjonalność i praktyczność kupowanych przedmiotów.

Wybór mebli do łazienki

Jeśli planujemy kupować meble do naszej łazienki, powinniśmy pamiętać o tym, aby były one idealnie dopasowane zarówno do kształtu, jak i wielkości urządzanego pomieszczenia. Należy też zwrócić uwagę na fakt, że łazienka jest dość specyficznym miejscem w każdym domu lub też mieszkaniu ze względu na zwiększone działanie wilgoci. Oznacza to, że decydując się na wybór nowych mebli, najkorzystniej będzie wybrać takie produkty, które wykonane są ze specjalnych materiałów i są wyjątkowo odporne na działanie tego czynnika, na przykład za sprawą specjalnej warstwy lakieru chroniącego przed nadmiarem wilgoci. Aby wilgoć nie przyczyniła się natomiast do rdzewienia metalowych przedmiotów oraz poszczególnych elementów mebli czy sprzętów, należy sprawdzić, czy są one przed nią odpowiednio zabezpieczone.

Aranżacja łazienki z głową: przede wszystkim prostota

Wyposażenie łazienek powinno być stosunkowo proste, jeśli wiemy, w jakim stylu chcielibyśmy urządzić nasze pomieszczenie. Ważne, aby pamiętać o tym, żeby nie mieszać niepotrzebnie rozmaitych motywów, które nie tyle do siebie nie pasują, co tworzą nieestetyczny chaos. Zestawienie ze sobą kilku niepasujących motywów zazwyczaj nie wygląda estetycznie, co również należałoby wziąć pod uwagę, wybierając elementy dekoracyjne do naszej łazienki. Aby mieć pewność, że wszystkie meble, urządzenia oraz akcesoria pełniące funkcję czysto ozdobną idealnie do siebie pasują, warto pomyśleć nad urządzeniem łazienki w jednym stylu. Salon w Katowicach zapewnia możliwość aranżacji wnętrza na podstawie analizy gustu klienta, a także możliwości przestrzennych łazienki, proponując mu optymalne rozwiązanie.

Wyposażenie łazienek w stylu retro

Jeśli chcielibyśmy pochwalić się łazienką, której wystrój nawiązywałby do dawnych czasów w ramach estetycznej podróży w przeszłość, warto, abyśmy zastanowili się nad wykorzystaniem możliwości, jakie otwiera nam aranżowanie wnętrza właśnie według tego stylu. W stylu retro istotna jest niezabudowana, wolnostojąca wanna, znajdująca się najlepiej w centralnym punkcie naszej łazienki. Kolejnym ważnym detalem są delikatne owalne linie zdobiące ceramikę sanitarną. Pozostały element uzupełniający wnętrze w stylu retro to między innymi umywalka ustawiona na czterech ozdobnych nóżkach, zamontowana w ścianie lub też w wersji z wbudowaną drewnianą szafką. W łazience retro dominują zazwyczaj odcienie bieli w połączeniu z czernią lub barwami drewna.

Styl minimalistyczny

Wyposażenie łazienek w tym stylu polega w dużej mierze na ograniczaniu elementów znajdujących się w aranżowanym pomieszczeniu, co sprawdzi się szczególnie w stosunkowo niewielkich wnętrzach. Styl minimalistyczny cechuje przejrzystość. Stawia głównie na funkcjonalne meble o prostej formie, lecz wykonane z wysokiej jakości materiałów. Warto pamiętać, że główną zasadą stylu minimalistycznego jest zadbanie o to, aby żadne elementy wyposażenia łazienki nie budziły skrajnych emocji. Dlatego też zwykle dominują w niej dwa kolory. Najczęściej jest to biel w połączeniu z inną neutralną barwą.

Wyposażenie łazienek w stylu nowoczesnym

Aby wyposażyć łazienkę w stylu high-tech, należy wykorzystać w tym celu nowe technologie w klimacie sukcesu i prestiżu. Często styl nowoczesny cechują połączenia czystego szkła i zimnego metalu. Chcąc uzyskać taki efekt, stosuje się elementy aluminiowe oraz chromowane, które mają nadać eleganckiego błysku świadczącego o klasie danych mieszkańców. Jednym z najważniejszym elementów jest jednak oświetlenie zamontowane pod postacią reflektorów halogenowych. Dobrze, aby wybrane przez nas źródło światła, obok dominującej żółci, dawało także inne barwy, służące między innymi do podświetlenia ściany czy też lustra.